Pavļuts brīdina cilvēkus par sertifikātu anulēšanu ne tikai ”Johnson&Johnson”, bet arī šīm vakcīnām

LTV 1. decembra raidījumā “Šodienas jautājums” žurnāliste Anete Bērtule iztaujāja veselības ministru Danielu Pavļutu (AP) par vairākiem aktuāliem jautājumiem – “joprojām daudz nevakcinētu senioru”, “obligātā vakcinācija” u.c.

Ir labi, ja amatpersona atklāti stāsta, kas notiek, kādi lēmumi gaida valsti tuvākā vai tālākā laikā. Pavļuts centās būt atklāts, stāstot par visu ko. Situācija, kā viņš saka, ir mainīga, un var būt viss kas.

Ir ļaudis, kas, kā atzīst veselības ministrs, ir slimi un veci, un ne ar vienu netiekas, un lūdz viņus likt mierā ar savām potēm. Bet ir arī tādi, kas varbūt ir ar mieru vakcinēties. Pie tā noris darbs. Brauks uz mājām un vakcinēs.

Lasi vēl: Decembris: pienācis pats mistiskākais 2021. gada mēnesis; decembrī viss ir iespējams!

Taču aptvere tik un tā diez cik strauji nepildās – īpaši tieši senioru vecuma grupā, kur joprojām vairāk nekā 100 tūkstoši nevakcinēto.

Ko darīt?

Te palīgā nāk ārzemes.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena ir paziņojusi, ka Eiropas Savienībai laiks domāt par obligātu vakcināciju. Dažas valstis par to jau domā. Austrija jau ir tādu lēmumu pieņēmusi. Austrija ir lēmusi, ka nevakcinētajiem jāsēž mājās, un plāno ieviest sodu par nevakcinēšanos 7200 eiro apmērā.

Arī Vācijas parlaments arī par ko līdzīgu varētu balsot vēl šogad. Tāpat arī Grieķijā plāno obligātu vakcināciju noteikt cilvēkiem virs 60 gadu vecuma, raksta neatkariga.nra.lv

Ja austriešiem, vāciešiem un grieķiem viss ies gludi, arī Latvija iepakaļ nepaliks un līdzīgs likums taps arī pie mums. Te gan ir dažas juridiskas nianses, tāpēc Daniels Pavļuts par iespējamo visas tautas obligāto vakcināciju runās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu un kopīgi analizēs Austrijas lēmumu un potenciālo Vācijas lēmumu, ņemot vērā, ka Latvijas tiesu sistēma ir radniecīga vācu sistēmai. “Tas noteikti ir jāizvērtē, un es nevaru izslēgt varbūtību, ka Latvija tādu ceļu varētu iet,” saka Pavļuts.

Tātad jādomā, ka braucienam pa šādu ceļu jau ir sagatavotas izrakstītas kamanas. Tas, kas Pavļutam ar Bordānu tiešām jāizvērtē, ir jautājums, vai tieslietu ministrs var nodrošināt pareizus tiesnešus visos Latvijas tiesu sistēmas līmeņos, lai tie nospriež, ka obligātā vakcinācija ir pareiza.

Dievs pasargi, ka latvju tiesneši varētu ņemt par paraugu Amerikas Savienoto Valstu Piektā federālā apgabala apelācijas tiesas lēmumu, ar kuru tā ir apturējusi ASV prezidenta Džo Baidena parakstītos noteikumus, atbilstoši kuriem vidēju un lielu uzņēmumu darbiniekiem noteikta obligāta vakcinēšanās pret Covid-19.

Amerikāņu tiesa šo lēmumu ir argumentējusi ar “nopietniem konstitūcijas un likumu pārkāpumiem”, kas pieļauti, Darba drošības un veselības aktā nosakot šādu prasību.

Tiesas lēmums pieņemts, reaģējot uz vairāku uzņēmumu, tiesībsargājošu grupu, kā arī Teksasas, Luiziānas, Misisipi, Dienvidkarolīnas un Jūtas pavalstu pārstāvju kopīgu prasību.

Taču tā ir Amerika, kur ir citāda tiesu sistēma. Mums ir Vācijai līdzīga, tāpēc viss būs čikiniekā.

Sekojot Austrijas paraugam, arī Latvija varētu noteikt 7200 eiro sodu par nevakcinēšanos un tad paskatīties, ko nevakcinētie pensionāri savos aizputinātajos valsts nomales ciematos un viensētās dziedās.
Ja draudēs šāds sods, ļaudis tīstīsies ārā pat no mirēja gultas palagiem un teciņus aizklibos savakcinēties. Un tad ar vakcinācijas aptveri būs viss kārtībā.

Lūk, ko Pavļuts ir nolēmis – lasi tālāk

COMMENTS

Leave a Comment