Šefpavāra ieteikumi un receptes daudzveidīgai grila izmantošanai

Vasarīgs pikniks daudziem saistās ar jauku laiku, lielisku kompāniju un burvīgu grilēta ēdiena smaržu. Kādam labāk garšo paša marinēts šašliks, cits dod priekšroku grilsieram vai dārzeņiem, bet, lai kādus produktus arī izvēlētos, grilēšana ir aizraujošs process, kura gaitā var ļaut vaļu fantāzijai un atrast lieliskas garšu kombinācijas.

“Grila sezona ir sākusies, un atkal laiks uzmeklēt savu iecienītāko, uzticamāko grilu, notīrīt pēc ziemas guļas un likt lietā. Tos, kas grilēšanā ir iesācēji, gribu iedrošināt – tur nav nekā pārāk sarežģīta, un nav jābūt šefpavāram, lai grilētie ēdieni izdotos gardi,” saka Rimi Gardēdis, šefpavārs Normunds Baranovskis. Viņš atzīst, ka ne vienmēr gaļu marinē pats un labprāt iegādājas arī jau grilēšanai sagatavotus produktus, tomēr pašu gatavotās marinādes ļauj izpausties pavāra radošumam un padara ēdienus neatkārtojamus. Taču gan iesācējiem, gan tiem, kas jau izmēģinājuši spēkus grilēšanā, noderēs arī citi padomi.

Kā sagatavot grilu?

Izvēloties grila ogles, kas iepakotas papīra maisā bez plastikāta, arī maisu droši var izmantot iekuram, atgādina Normunds Baranovskis. “Lai grils labi iekurtos, ir jābūt gaisa vilkmei. Tas nozīmē, ka grila apakšā vismaz līdz pusei jāatver šīberis vai gaisa atvere. Kad ogles jau ir iedegušās, atveri var aizvērt un uzlikt grilam vāku, tad temperatūra jeb karstums grilā turēsies ilgāk. Šajā procesā var piemest arī kādu mitru zariņu, izveidojot grilā tādu kā miniatūru kūpinātavu, kas derēs dārzeņiem vai zivij, jo to gatavošanas laiks nav tik ilgs kā gaļai,” stāsta Rimi Gardēdis.

Lai produkti ceptos, nevis degtu

Izvēloties produktus grilēšanai, jāatceras, ka cukurs ātri karamelizējas un deg. Tas nozīmē, ka gaļa, zivis vai augļi, kas marinēti saldā marinādē, ātri apdegs. Viens no risinājumiem: grila resti pacelt pēc iespējas augstāk, oglēm jābūt nedaudz vēsākām, un cepšanas laiks arī būs ilgāks.

Normunds Baranovskis iesaka grilējot turēt pie rokas divas pudelītes, vienu ar tīru ūdeni, otru – ar eļļu. “Eļļa palīdzēs paaugstināt temperatūru, ja produkts necepas gana intensīvi, kā mēdz notikt ar liesākiem produktiem – vistas fileju, garnelēm vai balto zivi. Tad vienkārši uzpiliniet nedaudz eļļas un turpiniet cept, tikai esiet uzmanīgi – eļļa arī viegli uzliesmo!” pavārs brīdina. Savukārt ūdeni viņš iesaka izmantot gadījumos, kad oglēs sāk parādīties atklāta uguns, kas grilēšanai nav vajadzīga, jo tikai sadedzinās produktu, nevis to izceps.

Nākamajā lapā lasiet arī gardas receptes!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru