Pirms gulēšanas ēst drīkst. Kaitīgi pārēsties!


Visi apgalvo, ka ēst pirms miega ir kaitīgi. Amerikāņu ārsti šo atziņu nedaudz precizējuši – kaitīgi ir pārēsties. Daži produkti un dzērieni pavisam nelielā daudzumā, gluži pretēji, veselīgam miegam nāk par labu.

Ja dienas laikā nav izdevies normāli paēst un izsalkums neļauj aizmigt, vēlamāk kaut ko no produktiem apēst vai arī pagatavot miegu rosinošu dzērienu. Šie produkti atslābinās saspringušos muskuļus, nomierinās nervu sistēmu, veicinās miegu rosinošo hormonu – serotonīna un melatonīna – izstrādi un, galvenais, neapgrūtinās kuņģi.

Kāpēc angļi un amerikāņi pirms gulētiešanas bieži dzer pienu? Visticamāk, jau tāpēc, ka piens satur triptofānu – aminoskābi, kurai piemīt nomierinošas īpašības, un kalciju, kas palīdz smadzenēm triptofānu uzsūkt. Turklāt piens iedarbojas arī uz psihi. Tas it kā atgriež cilvēku aizmirstās agrīnās bērnības sajūtās, kad pudelīte ar pienu bija miera un apmierinātības simbols.

Uz nakti ieteicams arī senais tautas līdzeklis – kumelīšu tēja. Ne velti no visiem nomierinošajiem augiem kumelītes ieņem vienu no pirmajām vietām. Tām piemīt viegls miegu rosinošs efekts, tās ir ideāls dabiskais relaksants ķermenim un dvēselei.

Siltam pienam vai zāļu tējai var pievienot karotīti medus. Pie nomierinošiem produktiem pieder arī banāns, kura sastāvā cita starpā ir arī magnijs – viela, kas atslābina muskuļus.


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close