Kas izraisa atraugas, kā novērst un kad vajadzētu satraukties?


Jāteic, katrā konkrētā gadījumā cēloņi var būt atšķirīgi. No visbiežāk sastopamajiem minami šādi.

* Viegla atrauga bez smakas un piegaršas, kuru klātesošie pat nepamana, traucē ne biežāk kā 11 reižu dienā ēdienreižu starplaikos.

Šāda situācija uzskatāma par fizioloģisku normu. Organisms atbrīvojas no gaisa, kas norīts maltītes laikā dzerot vai runājot (šo procesu sauc par aerofāgiju), un gāzēm, kas veidojas gremošanas sistēmas augšējās daļās. Nelielam daudzumam gāzu, kas uzkrājas virs barības augšējā slāņa, ir svarīga loma tās sagremošanā. Šīs gāzes aktivizē kuņģa darbību, veicina tā satura sajaukšanos un noslāņošanos.

* Maltītes laikā ēdienam tiek uzdzerts minerālūdens, sula vai kāds cits šķidrums.
Pamīšus tuvinot mutei te karoti vai dakšiņu, te glāzi, kuņģis tiek pārpildīts un gremošanas sula atšķaidīta. Jo šī sula ir mazākas koncentrācijas, jo spēcīgāka atrauga.

Padoms. Sajūtot smagumu kuņģī, nevajag censties par katru cenu izsaukt atraugu, lai stāvokli atvieglotu. Hjūstonas medicīnas centra gastroenterologi ir atklājuši: lai izprovocētu atraugu, cilvēki norij daudz vairāk gaisa nekā izlaiž laukā.

Lai lasītu interesantu un pat šokējošu informāciju, šķiriet nākamo lapu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close