Kamermūzika Rīgas Domā

Trīs koncertos Rīgas Domā koncertcikla Ziemas kamermūzika ietvaros izskanēs trīs dažādas un pārsteigumiem piepildītas koncertprogrammas. Meditācijas ģitāras skaņās, Hildegardes no Bingenes sakrālie dziedājumi, kā arī baroka mūzika divām vijolēm virtuozi pārsteidzošā sarunā ar ērģeļpozitīvu.

Piektdien, 22. Februārī īpašas meditatīvas noskaņas varēs gūt ģitārista Mārča Auziņa koncertprogrammā, kurā, līdzās M. Auziņa, L. Koena, G. F. Hendeļa, A. Badalamenti u.c. komponistu skaņdarbu aranžējumiem ģitārai, skanēs arī mākslinieka improvizācijas, kas “mijiedarbojoties ar baznīcas vidi un noskaņu, radīs unikālu mirkļa un laika izjūtu,” tā Mārcis Auziņš.

Piektdien, 1. martā ar Dievišķo Mūziku (Musica Divina) klausītājus iepriecinās vokālā grupa “Putni” un ērģelniece Larisa Carjkova, atskaņojot opusus, kas tapuši, iedvesmojoties no Svētajiem Rakstiem vai Baznīcas tēvu un svēto sarakstītajiem tekstiem. Koncertā skanēs viduslaiku, renesanses, baroka un romantisma vokālās un vokāli instrumentālās kompozīcijas ar sakrāliem tekstiem (Hildegarde no Bingenes, mūzika no senām tabulatūrām, J. Frobergers, G. Bēms u.c.).

Piektdien, 8. martā – pavisam intriģējošs muzikāls notikums. Programmā Harmonia ariosa satiksies divi baroka laika komponisti un trīs mākslinieki – Lāsma Meldere-Šestakova (baroka vijole), Vitālijs Šestakovs (baroka vijole) un Aigars Reinis (ērģeļpozitīvs). Tiks piedāvāti J. Pahelbela opusi un fragmenti no H. I. F. fon Bībera “Rožukroņa sonātēm”. Doma koncertzālē, iespējams, vēl nav skanējušas tik mulsinoši un satraucoši pārdrošas harmonijas un muzikālās izpausmes, kas tapušas 17. gadsimtā!

Laikā, kad dienas sāk kļūt nedaudz garākas un lielākās galvaspilsētas ērģeles uzkrāj spēkus jaunajai koncertsezonai (arī Rīgas Doma ērģelēm šajā laikā profilakse) , Rīgas Doms 01.02.-15.03. piedāvā saviem klausītājiem koncertu ciklu “Ziemas kamermūzika”, kurā savai gaumei atbilstošu programmu atradīs gan senās mūzikas mīļotāji, gan romantisko skaņu piekritēji, kā arī mūsu laikabiedru radītās mūzikas interesenti.

Biļetes Rīgas Doma kasē. Vairāk informācijas: www.doms.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru