Četras idejas iedvesmojošām brīvdienām Latvijas muižās un pilīs

Vasarā mums gribas ceļot: iesēsties ērtā mašīnā un aiziet – uz kādu burvīgu vietu, kur izbaudīt romantisku atmosfēru, jauku dabu vai kādu brīnišķīgu notikumu.

“Izbrauciens ar auto ir lieliska iespēja sagādāt sev brīnišķīgas brīvdienas pat tad, ja lielais atvaļinājums jau ir aiz muguras vai tikai vēl gaidāms. Tas var būt noderīgi gadījumos, ja, piemēram, drīzumā ir plānots mainīt mašīnu vai ir vēlēšanās izmēģināt jaunu – atliek iznomāt noskatīto modeli un doties brīvdienās,” stāsta “Inchcape Motors Latvia” korporatīvo un diplomātisko darījumu vadītājs Jānis Blate.

“Inchcape Motors Latvia” aicina izsapņot kopā savu šīs vasaras īso brīvdienu ceļojumu un apkopojis vairākas idejas par galamērķiem, kuras var doties aplūkot ar kādu no iemīļotākajiem BMW automašīnu modeļiem. Ja vēl neesi izvēlējies, kādu auto iegādāties, Latvijas auto nomas piedāvā plašu BMW modeļu klāstu. Tā ir lieliska iespēja vienlaikus iepazīt gan noskatīto mašīnu, gan izbaudīt brīvdienas.

Vēlajās brokastīs uz Mālpils muižu ar BMW 3.sērijas sedanu

Izsmalcināta gaume un augsta kvalitāte raksturo gan jauno BMW 3. sērijas sedanu, gan arī XIX gs. klasicisma arhitektūras pieminekli – Mālpils muižu. Septītās paaudzes BMW 3.sērijas sedanu raksturo precīzas formas un tīras līnijas, tas ir ērts, izsmalcināts un tehnoloģiski progresīvs. Galvenā ideja – atvieglot auto vadītāja ikdienu, ko palīdz nodrošināt inteliģentais personiskais asistents, kas spēj atpazīt šofera ieradumus un reaģē uz balss komandām. Savukārt pilnpiedziņas sistēma “BMW xDrive” nodrošina izcilu saķeri ar ceļu, kā arī palielina brauciena drošību.

Šodien Mālpils muiža, kuras pirmsākumi meklējami vēl XVIII gs., ir privātīpašums, kurā ierīkota luksus klases dizaina viesnīca. Līdzīgi kā BMW 3. sērija tā iemieso smalku gaumi un kvalitāti. Muižas centra apbūve un parks izveidojās laikā, kad Vidzemes landrāts Gustavs Vilhelms fon Taube apvienoja Mālpils muižu ar līdzās esošo Vites muižu. Tagad tajā darbojās viens no labākajiem restorāniem Latvijā, kura ēdienus raksturo ne tikai izsmalcināta garša, bet arī eleganta krāsu un faktūru palete. Gardas svētdienas vēlās brokastis (tās notiek aptuveni reizi mēnesī) var apvienot ar gleznainas apkārtnes baudīšanu.

Jūlijā uz Mākslas pikniku Lūznavas muižā ar “BMW X3”

Modernās tendences – atbilstoši tām reiz tika būvēta Latgales jūgendstila pērle – Lūznavas muiža, tiek iekļautas, veidojot jaunus BMW zīmola modeļus. Piemēram, trešās paaudzes “BMW X3”, kas ir drošs partneris ikvienā braucienā jebkuros apstākļos, arī aplūkojot Latgales gleznainās ainavas un braucot pa ne vienmēr perfektajiem ceļiem. Plašais, viegli vadāmais un ekonomiskais auto ir viens no populārākajiem BMW modeļiem, ko ir iecienījuši arī Latvijas braucēji.

Lūznavas muiža celta XX gs. sākumā kā ģimenes vasaras rezidence un mākslas un atpūtas centrs. Ēku projektējis muižas īpašnieks, dzelzceļa būvju inženieris, profesors Staņislavs Kerbedzs, to ieskauj skaists, vairāk nekā 20 ha liels parks. Saimnieki muižā lielākoties mituši vasarā. Pēc rekonstrukcijas Lūznavas muiža 2015.gadā vēra durvis no jauna kā starptautisks mākslas, mūzikas un vides izglītības centrs. Tā apmeklētājus vilina arī ar neparastiem pasākumiem.

21. jūlijā Lūznavas muižā un parkā jau ceturto reizi norisināsies mākslas un garšu festivāls “Mākslas pikniks”, tas apmeklētājiem garantē mūzikas, mākslas, teātra, laikmetīgās dejas, garšu un citu baudu piepildītu svētdienu. Tāpat tiks kurināts arī muižas keramikas ceplis.

Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru