6 populārākie mīti par veļas žāvētājiem

Klāt rudens ar visu šim gadalaikam piemītošo burvību – dzestri saulainajiem rītiem, sārtajām koku lapām un āboliem, kas paukšķēdami krīt uz zemes.

Taču līdz ar vēsāka laika iestāšanos klāt arī ikgadējās likstas, ar ko nākas saskarties daudzu mājokļu saimniecei, – rudens klāt, bet apkures sezona vēl nav sākusies. Gaiss kļūst mitrs, drēbes nežūst ne uz balkona, ne telpās, tādēļ ir īstais brīdis, kad apsvērt domu par veļas žāvētāja iegādi un pārliecināties, vai zini visu par šo ierīci, kas krietni atvieglo ikdienu.

1. mīts – veļas žāvētājā nevar žāvēt vilnas džemperus, džinsus vai zīda kleitas

Patiesībā, veļas žāvētājā iespējams žāvēt gan kašmira džemperus, gan smalkas zīda blūzes, džinsus un pat slēpošanas jakas. Jaunākās paaudzes veļas žāvētāji piedāvā plašu programmu klāstu teju visiem audumu veidiem, pielāgojot ne tikai žāvēšanas temperatūru, bet arī veļas tilpnes kustības. Smalkveļai iesakām izvēlēties īpašu zīda programmu, džinsiem – speciāli džinsa audumam paredzētu programmu, savukārt kokvilnas apģērbam piemērotāka būs žāvēšana kokvilnas audumam paredzētā programmā. Veļas žāvētājā iespējams žāvēt pat ūdensnecaurlaidīgu apģērbu, tādā veidā saglabājot ūdensnecaurlaidību labāk, nekā žāvējot apģērbu izklātā veidā. Starp citu – arī vilnas džemperus ieteicams žāvēt veļas žāvētājā, nevis izklātā veidā, jo tā vilnas apģērbs var zaudēt savu formu. Pievērs uzmanību tam, vai veļas žāvētājam ir piešķirts “Woolmark” sertifikāts: “Woolmark” ir pasaulē plaši pazīstams eksperts vilnas izstrādājumu kopšanas jomā, kas garantē, ka ierīcē var droši mazgāt un žāvēt vilnas džemperus, kurus līdz šim mazgāji ar rokām.

2. mīts – veļas žāvētājs aizņem daudz vietas

Reizēm no veļas žāvētāja iegādes var atturēt vietas trūkums mājoklī, un tā vien šķiet, ka ierīce radīs vairāk problēmu nekā ieguvumu. Taču patiesībā veļas žāvētājs aizņem mazāk vietas nekā veļas žāvēšanas statīvs, kurš dažkārt piepilda teju vai pusi no dzīvojamās telpas. Būtiski, ka veļas žāvētāju iespējams novietot teju jebkurā telpā mājoklī, jo ierīcei nav nepieciešams ūdens pievads – tas ļauj veiksmīgi iekārtot un organizēt telpu iekārtojumu. Ja dzīvoklis ir šaurs un kompakts, tad ērts risinājums var būt veļas žāvētāja novietošana gan skapī, gan uz veļas mazgājamās mašīnas. Turklāt veļas žāvētājs ne tikai atbrīvo vietu mājoklī, bet arī ietaupa laiku – pakarinot drēbes uz veļas statīva, tu patērē daudz vairāk laika, nekā ieliekot un izņemot drēbes no veļas žāvētāja.

Pārējos mītus lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru