Vasaras karalis – arbūzs! Deviņas radošas idejas, ko ar to iesākt

Lai arī mūsu zemē arbūzi nogatavojas samērā maz un pašmāju zaļie milži veikalos nopērkami reti, arbūzu pamatoti varam dēvēt par Latvijas vasaras karali.

Salds un sulīgs, tas ir īpaši iecienīts un vienmēr sniedz patīkamu veldzējumu un spirdzinājumu. Protams, arbūzs vislabāk garšo tieši svaigs, taču arbūzu var izmantot arī radošāk, tādēļ pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā deviņas idejas, ko pagatavot no arbūza!

1. Pagatavojiet arbūzu limonādi! Arbūza sastāvā ir ļoti daudz ūdens, tāpēc pagatavot veselīgu un gardu limonādi būs pavisam vienkārši. Arbūzu vajag tikai atdzesēt ledusskapī, nomizot, attīrīt no sēkliņām, sablendēt un gatavs! Ja vēlas, dzērienam var pievienot arī piparmētras, laimu vai citronu – tas piešķirs arbūzam jaunas garšu nianses. Šī limonāde noteikti būs spirdzinoša, veldzējoša, turklāt iepriecinās gan pieaugušos, gan bērnus!

2. Sasaldējiet arbūza ledus kubiciņus! Arbūza gabaliņus vai blendēta arbūza masu var sasaldēt ledus kubiciņos – tā iegūsiet lielisku un aromātisku ledu, ar ko papildināt limonādi, ūdeni vai kādu kokteili!

3. Pievienojiet arbūzu salātiem. Nelieli arbūza gabaliņi būs labs papildinājums svaigajiem salātiem – piemēram, sagrieziet gurķi, fetas sieru, sarkanos sīpolus, pievienojiet salātlapas (spinātus, rukolu u.c.), arbūza gabaliņus un pārlejiet visu ar medus-citronu vai balzamiko mērci. Ja vēlaties, lai salāti ir sātīgāki, tos var papildināt, piemēram, ar vistas fileju. Nebaidieties eksperimentēt, arbūzi var būt lieliska salātu sastāvdaļa!

Pārējās idejas lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru