Vasara ir klāt! 10 eksperta ieteikumi drošai braukšanai vasarā

Globālās sasilšanas ietekmē laika apstākļi kļūst arvien neprognozējamāki, konkrētam gadalaikam netipiskāki pat pie mums Latvijā. Stiprās lietavas, karstums, pērkona negaiss ar krusu, salnas vēlā pavasarī nodrošina virkni ar pārbaudījumiem arī mums uz ceļa. Rūpēs par autobraucēju un ceļabiedru drošību uz ceļa jebkuros laika apstākļos, vadošā degvielas uzpildes staciju tīkla un lielākā degvielas mazumtirgotāja Neste eksperti ir apkopojuši padomus drošai braukšanai vasarā, lai varētu bezrūpīgi izbaudīt atvaļinājumu sezonu.

Sāc braucienu vēsā auto

Dienā, kad saule mūs lutina, jebkura automašīna var ievērojami uzkarst un iekāpšana tajā nebūs jauks brauciena sākums. Vispirms atver durvis un logus vai dažas minūtes pirms brauciena ieslēdz gaisa kondicionētāju, lai automašīnas salons atdzistu, un nenāktos sasvīst jau pirms ceļojuma sākuma. Kad automašīnas salons ir vēlamajā temperatūrā, atceries izslēgt gaisa kondicionētāju vai samazināt gaisa plūsmas padevi, tādējādi brauciena laikā ietaupot degvielu.

Uzpildi šķidruma tvertnes

Īpaši svelmainā dienā automašīnas dzinējs var ļoti uzkarst, it īpaši stāvot sastrēgumā. Pārbaudi, vai dzesēšanas šķidrums ir pietiekamā daudzumā. Sastrēgumā labāk arī ir izslēgt dzinēju, kas arī ļaus ietaupīt degvielu. Sausā laikā vējstikls var īpaši nosmērēties, kas, savukārt, veicina iespēju vadītājam apžilbt. Parūpējies par vējstikla šķidruma atbilstošu līmeni, lai saulainā laikā skaidri varētu saredzēt ceļu.

Neapžilbsti saulē

Vasarā biežs negadījumu cēlonis ir pasliktināta redzamība saules ietekmē. Ja vējstikla tīrītāji ir nolietojušies, nomaini tos, lai vējstikls vienmēr būtu tīrs un tu pārredzētu visu, kas notiek uz ceļa. Izmanto arī saulesbrilles un augšējos saulessargus, lai tādējādi pasargātu sevi no apžilbšanas.

Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru