Valdība lems par ārkārtējo situāciju šajā jautājumā!

Ņemot vērā joprojām nemainīgo situāciju uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, valdība otrdien lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu vairākās Latgales pašvaldībās līdz 10.augustam.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Valdība to izsludināja pērn no 11.augusta, un patlaban tā pagarināta līdz 10.maijam.

Iekšlietu ministrija (IeM) norādījusi, ka kopš 2021.gada 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 6656 cilvēki. Valsts robežsardze skaidro, ka kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 156 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 508 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi, raksta nra.lv.

Lasi vēl: Pačukstēsim noslēpumu: 3 horoskopa zīmes, kurām šī būs īpaši veiksmīga nedēļa

Lai gan ir samazinājies to personu, kuras nelikumīgi šķērso Latvijas-Baltkrievijas robežu, skaits, tomēr joprojām robežsardze konstatē nelikumīgus valsts robežas šķērsošanas gadījumus. Proti, februārī ir atturētas no nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas 863 personas, martā – 267 personas, savukārt aprīlī – 20 personas, norādījusi IeM.

Būtisks vērā ņemams apstāklis ir Krievijas sāktais karš Ukrainā, ko atbilstoši plašsaziņas līdzekļos izskanējušai informācijai atbalsta arī Baltkrievija. Līdz ar to pret Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgo šķērsotāju skaita samazināšanos ir pamats izturēties piesardzīgi.

Tādējādi ir arī turpmāk nodrošināma robežas uzraudzība pastiprinātā režīmā, tai skaitā saglabājot ārkārtējās situācijas režīmu.

Tāpat IeM norādījusi, ka Lietuvas vai Polijas un Baltkrievijas robežu ikdienu nelikumīgi šķērso vairāku desmitu personu. Līdz ar to, ņemot vērā šo situāciju, Lietuvas ārkārtējo situāciju ir pagarinājusi līdz 2022.gada 29.jūnijam, savukārt Polija to ir pagarinājusi līdz 2022.gada 30.jūnijam.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru