Vai jūs zināt kāpēc PSRS laikos dzīvokļu durvis vērās uz iekšu nevis uz āru?

Vai esi domājis par to, uz kuru pusi atveras ieejas durvīm? Izrādās, tās uzstādīja nevis kā pagadās, bet pēc vienota principam. Padomju laikos daudzdzīvokļu mājas būvēja tā, lai durvis vērtos uz iekšu.

Tagad to jau grūti izsekot, jo daudzi uzstādīja divviru durvis vai nomainījām vecās koka pret dzelzs…

Tād kādā virzienā vajadzētu vērties durvīm?

Baumo, ka durvis kas veras uz iekšu, uzstādīja tikai PSRS valstīs. Tas darīts tādēļ, ka VDK darbinieki nepieciešamības gadījumā ātri varētu tikt vēlamajā dzīvokli, izsitot durvis. Bet vai tā ir patiesībā?

Parastās koka durvis VDK darbiniekus neapturētu, lai uz kuru pusi tās vērtos. Tā kā šī versija izskatās pēc parastās pilsētas leģendas. Turklāt, pārskatot rietumu filmas, pievēršat uzmanību, ka viņiem arī  durvis veras uz iekšu

Lieta tāda, ka plānojot daudzdzīvokļu mājās,  nācās nopietni taupīt uz iekšējo telpu rēķina, tai skaitā arī uz kāpņu un kāpņu telpām. Mazgabarīta Hruščova laika kāpņu telpās jau tā apgriezties nav kur, bet  ja iedzīvotāji atvērs durvis uz āru, tas var bloķēt durvis kaimiņiem!

Vēl viena versija vēsta par to, ka tas tika darīts glābēju ērtībai: mediķiem un ugunsdzēsējiem. Tad, neparedzētas situācijas gadījumā cilvēki var mierīgi izkļūt no dzīvokļa, nenosprostojot izeju no citiem dzīvokļiem. Ātrās palīdzības un glābēju iestāžu darbiniekiem, katra sekunde ir vērtīga.

Ir arī vēsturisks pamatojums, šādai pārplānošanai. Senos laikos, kad daudzstāvu māju nebija, bet bija bargas sniegotas ziemas, cilvēki bija spiesti uzstādīt durvis,  atveramas uz iekšu. Durvju priekšu varēja aizpūst ar sniegu, un viņi vienkārši fiziski tās neatvērtu!

Kāda no šīm versijām visticamākā šķiet tev? Vai tu zini izskaidrojumu šādai durvju uzstādīšanai? Tad atspoguļo savu uzskatu komentāros!

Avots: ofinno.com


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close