Trīs augi, kas iztīra asinsvadus no kaitīgā holesterīna

Ceļtekas
(Plantago psyllium)

Īpaši ieteicams tiem, kas vēlas pazemināt holesterīna līmeni.

1. Ceļtekas šķīstošās šķiedrvielas, līdzīgi auzu klijām, spēj pazemināt holesterīna līmeni.

2. Kentuki universitātē veica pētījumu, kura laikā vienai grupai dalībnieku 2 reizes dienā deva placebo, otrai – 5 g auga. Pēc 26 nedēļām holesterīna līmenis pirmās grupas dalībniekiem bija samazinājies par 4,7%, bet otrās grupas dalībniekiem – par 6,7%. Savukārt Spānijā veiktie pētījumi pierādījuši, ka augs samazina cukura līmeni asinīs II tipa diabēta gadījumā.

3. Diemžēl tik labi kā speciālie līdzekļi ceļtekas holesterīna līmeni nesamazina, taču nenoliedzami tās ir ieteicamas jebkurā ārstēšanās programmā. Lietojot aptiekā pirktos līdzekļus, obligāti jāizlasa rekomendācijas un ieteicams uzdzert pietiekami daudz ūdens.

Ķīnas tējaskoks
(Camellia sinesis)
Īpaši ieteicams tiem, kam garšo trekni ēdieni un kuri grib pazemināt holesterīna līmeni

1. Rietumvalstīs tēja tiek uzskatīta par parastu dzērienu, bet Ķīnā – par zālēm. Ķīnieši tēju mēdz dēvēt par “tauku sagriezēju”. Tēja ir bagāta ar antioksidantiem, kas palīdz novērt gan sirdsslimības, gan vēzi. Zaļā un melnā tēja var pasargāt no sirdskaitēm.

2. Pētījumā, ko veica ASV lauksaimniecības departaments, brīvprātīgajiem dalībniekiem tika dotas vai nu 5 porcijas tējas, vai placebo. Pēc trim nedēļām grupai, kas saņēma tēju, holesterīna līmenis bija samazinājies par 6,5%.
Savukārt dāņu zinātnieki savos pētījumos pārliecinājušies, ka cilvēkiem, kas ik dienu regulāri izdzer 1-2 tasītes tējas, būtiski samazinās sirdsslimību attīstības risks.

3. Ieteicams izdzert 1-4 tasītes tējas dienā, lai gan patiesībā šis daudzums netiek reglamentēts – tēju var dzert tik, cik gribas. Taču vienlaikus nedrīkst aizmirst, ka tēja satur arī kofeīnu, tāpēc pārāk stiprs dzēriens lielos daudzumos var būt par iemeslu uzbudinātībai un bezmiegam.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru