Šķīstošā kafija – inde jūsu aknām. Kā to noteikt?

Šķīstošā kafija noteikti nav tas produkts, kuru būtu nepieciešams lietot savā ikdienas uzturā. Noskaidrot to, vai jūs dzerat kaut ko veselīgu, vai patiesu indi, ir ļoti viegli.

Metode, kas palīdz noteikt produkta kvalitāti

Viens no labākajiem veidiem, kā noteikt šķīstošās kafijas kvalitāti – tikko pagatavotā kafijā iepilināt pāris pilienus joda.

Ja manāt, ka krūzē esošais dzēriens kļūst zilgans, tas nozīmē, ka šī ir zemas kvalitātes kafija ar visdažādākajiem piemaisījumiem. Tajā var patiesībā atrasties šādi produkti: pelavas, mieži, auzas, ozolzīļu pulveris, stabilizatori, krāsvielas, kā arī mākslīgais kofeīns.

Ja uzņemta mazos daudzumos, šķīstošā kafija nav kaitīga,  taču ir vēl viena sastāvdaļa– aromatizatori, kuru dēļ kafija iegūst savu patīkamo smaržu. Līdzko šāda kafija tiek izdzerta, organisms piedzīvo visīstāko šoku un saindēšanos ar toksīniem.

Lai uzzinātu iemeslu, kādēļ šķīstošā kafija ir kaitīga jūsu veselībai, šķiriet nākamo lapu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close