Šī valsts kļūs par pirmo pasaulē, kur par cigareti liks cietumā

Jā, par šo diskutē visas pasaules iedzīvotāji. 

Dienvidāfrikas Republikā ir reģistrēts jauns likumprojekts, kas paredz pārkāpēju, kurš smēķē sabiedriskās vietās ielikt no 3 mēnešiem cietumā līdz pat vienam gadam ieslodzījumā, ziņo Lifter. 

Likumprojekts “Par tabakas izstrādājumu un elektronisko datu apstrādes sistēmu kontroli” aizliedz smēķēt visās slēgtās publiskās vietās un visās slēgtās darba vietās.

Tas nozīmē, ka restorānos vairs nebūs atsevišķas telpas smēķētājiem. Kā arī smēķēšana būs aizliegta automašīnās pasažieru klātbūtnē.

Cigarešu un elektronisko cigarešu ražotāji būs spiesti no iepakojuma noņemt visus firmas elementus, izņemot uzņēmuma logotipu, pretējā gadījumā viņi saskarsies ar 5 gadiem cietumā.

Likumprojektā teikts, ka tabakas izstrādājumu iepakojumam jābūt “vienkrāsainai krāsai un tekstūrai”.” Smēķēšana izraisa nopietnu atkarību un pret to ir jācīnās.

Turklāt likumprojektā ir ierosināti šādi pasākumi, lai apkarotu smēķēšanu:

Ja sabiedriskās vietās un darba vietās nebūs izkārta izkārte par smēķēšanas aizliegumu, par šo zemes gabalu atbildīgā persona tiek sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Turpini lasīt tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru