“Sausās acs sindroms”. Vai var iztikt bez aptiekas līdzekļiem?


Kad asaru plēvīte nepietiekami pārklāj radzeni vai atsevišķās vietās kļūst plāna, nervu gali tūlīt pat signalizē: sak, šķiet, ka acī iekritis gruzis. Acis apsarkst un iekaist.

Reizēm asaru trūkums ir daži medikamentu – antihistamīnu un antidepresantu – iedarbības izraisīts blakusefekts.

“Sausās acs” sindromu ar laiku mēdz izprovocēt arī daudzi orālie kontraceptīvie līdzekļi. Sievietēm klimaktērija periodā asaru veidošanās praktiski vienmēr apsīkst, bet, iestājoties menopauzei, šis process atkal normalizējas.

Asaru izdalīšanās samazinās arī līdz ar gadiem: 20% cilvēku, vecāku par 55 gadiem, cieš no sausās acs. Nepatīkamas sajūtas mēdz būt arī visiem tiem, kas stundām ilgi līdz dziļai naktij darbojas ar datoru: arī viņi sūdzas, ka acis ir it kā sausas un grauž. Mazāks daudzums asaru šķidruma veidojas telpās, kur strādā gaisa kondicionieris.

Vēl no “sausās acs” sindroma cieš praktiski visi tie, kas lieto kontaktlēcas. Acis sausina arī blefaroplastika – plakstiņu ādas nostiepšanas kosmētiska operācija.

Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close