Pāvests Francisks aicina sirmgalvjus nezaudēt cerību un būt stipriem

Viņa Svētība pāvests Francisks, šodien Rīgā tiekoties ar senioriem, aicināja sirmgalvjus arī turpmāk būt izturīgiem un nezaudēt cerību.

Svētā Jēkaba katedrālē tiekoties ar senioriem, pāvests uzsvēra, ka klātesošie seniori ir bijuši pakļauti visa veida pārbaudījumiem, šausmām, protestiem, vajāšanām un izsūtījumiem. “Taču jūs esat bijuši izturīgi – ne nacisti, ne padomju laiki nespēja apdzēst ticību jūsu sirdī,” secināja garīdznieks.

“Jūs esat izcīnījuši šo cīņu un saglabājuši ticību,” piebilda pāvests, piebilstot, ka pacietība iztur ticības pārbaudījumus, ļaujot atklāties darbiem.

Pāvests gan uzsvēra, ka cilvēki, kas veltījuši dvēseli, miesu un dzīvi, lai atgūtu tēvzemes brīvību, nereti jūtas aizmirsti. “Lai arī tas skan paradoksāli, šodien brīvības vārdā brīvie cilvēki gados vecos nolemj vientulībai [..] un pat postam. Tie, kas cīnījās par brīvību, kļuvuši par brīvības vilciena pēdējā vagona pasažieriem, kas top aizmirsti,” sacīja katoļu baznīcas galva.

Viņš mudināja seniorus būt izturīgiem, kā arī nezaudēt ticību un cerību. “Svētais Jēkabs vēlreiz atgādina būt pacietīgiem,” sacīja pāvests, uzsverot, ka tautas turpmākajai attīstībai ir svarīgi saglabāt un sevī iemiesot pacietību.

Pāvests Francisks akcentēja, ka seniori ir pagātnes liecība un pravietība jaunajām paaudzēm par to, ka rūpes par iepriekšējām paaudzēm ir Dievam tīkamas. Viņš mudināja sirmgalvjus neaizmirst, ka viņi ir tautas saknes, kas ir jāaizstāv.

Jau vēstīts, ka pāvesta Franciska vizīte Baltijas valstīs norisinās no 22.septembra līdz 25.septembrim, kuras laikā viņš apmeklēja arī Viļņu un Kauņu Lietuvā un otrdien apmeklēs Tallinu Igaunijā.

Uzaicinājumu pāvestam apmeklēt Latviju izteica gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad valsti apmeklēja pāvests, bija 1993.gada 8.septembris, kad Latvijā ieradās Jānis Pāvils II. Līdz ar to, šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru