Pats bīstamākais daudzdzīvokļu mājas stāvs: šajā labāk nedzīvot. Priekšā neko neteiksim, pats sapratīsi

Eiropā dzīvošana virs sestā stāva tiek uzskatīta par neveselīgu un sliktu izvēli. Mēs gan gribējām paši noskaidro vai tas tā tiešām ir un kāpēc tā. 

Dzīve no pirmā līdz trešajam stāvam parasti notiek zem koku lapotnēm. Netālu no zemes var stundām ilgi klausīties, kā kļavas zars klauvē pie loga – vārdu sakot, no psiholoģiskā komforta viedokļa tas ir labākais veids, kā dzīvot: saglabājas reāla saikne ar ārpasauli, neizveidojas ieradums skatīties uz leju uz cilvēkiem.

Bet “piezemētai” dzīvei ir arī ievērojami trūkumi: lēna gaisa cirkulācija, traucēta gaisa apmaiņa, palielināta ēna un mitrums. Tas viss patīk patogēnām sēnēm un baktērijām, kuras šādā klimatā jūtas lieliski un apmetas betona griestos, ”kāpj” mēbelēs un mūsu plaušās. Sēnīšu sporas var izraisīt bronhītu, pneimoniju un izraisīt alerģisku reakciju mehānismu.

Koku ēnā zāle aug slikti, un bieži zāliens zem dzīvokļa logiem pārvēršas par pastāvīgi putekļainu virsmu. Kopumā pirmo stāvu iedzīvotāji vairāk nekā citi cieš no virszemes piesārņojuma avotiem. Automašīnu izplūdes gāzes, asfalts piesātina gaisu ar formaldehīdiem, oglekļa oksīdiem, slāpekli…

Pašaizsardzības paņēmieni. Ēnotu dzīvokli labāk vēdināt nepārtraukti un pēc iespējas biežāk mazgāt grīdas. Neaizsprostojiet sevi noslēgtos plastmasas logos: kad logs ir aizvērts, jūs riskējat justies kā dārzeņi plastmasas maisiņā.

Jo augstāk, jo labāk, pēc lielākās daļas domām: gaiss ir tīrāks, ir mazāk trokšņu, skats ir skaistāks. Tomēr, pēc lielākās pilsētas plānošanas ekologu domām, jums nevajadzētu dzīvot virs 6. stāva. Gaiss debesīs nav tik tīrs: galu galā lielu un mazu uzņēmumu caurules fumigē jebkuru pilsētu, un kaitīgo vielu uzkrāšanās 30 m un augstāk var būt ļoti nozīmīga, it īpaši, ja vējš pūš jūsu virzienā.

Vēl viens neredzams ienaidnieks, kas pārspēj augsto stāvu iedzīvotājus, ir elektromagnētiskais starojums, ko izstaro elektriskās ierīces. Protams, elektroinstalācija un veļas mazgājamā mašīna vienādi “izmazgā” pirmajā un 17. stāvā

Tomēr dzelzsbetona konstrukcija neļauj elektriskajiem viļņiem iziet cauri, liekot tiem cirkulēt ap dzīvokli un daļu fona izdalot augstākiem stāviem līdz bēniņiem. Jo augstāks, jo spēcīgāks ir kumulatīvais fons. Tiek uzskatīts, ka tieši tāpēc augšējo stāvu iedzīvotāji biežāk cieš no galvassāpēm un slikta garastāvokļa.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment