Organismam vajadzīgs skābeklis. Vienkārši veidi, kā novērst tā trūkumu

Fiziologi ir ievērojuši: gan tie, kuri piekopj sēdošu dzīvesveidu, gan tie, kuri nodarbojas ar fizkultūru, pieļauj vienu un to pašu kļūdu – nepareizi elpo.

Šķiet, kas var būt vēl vienkāršāk: ieelpo – un ķermeņa audi piesātinās ar skābekli; izelpo – un organisms atbrīvojas no ogļskābās gāzes… Taču parasti cilvēks elpo tikai ar plaušu augšējo daļu. Diemžēl arī tad, kad ievelk gaisu ar pilnu krūti, pārstrādājamā skābekļa daudzums nepalielinās.

Ir divi veidi, kā uzlabot skābekļa piegādi organismam. Pirmais – likt plaušām strādāt ar maksimālu slodzi. Otrais – “iemācīt” organismam no ieelpotā gaisa paņemt iespējami vairāk skābekļa.

Apvienojot šos abus veidus, var sasniegt patiesi fantastiskus rezultātus: uzlabojas sirds-asinsvadu sistēmas un galvas smadzeņu darbība, palielinās imunitāte, izzūd problēmas ar kuņģi, izlīdzinās rievas… Citiem vārdiem sakot, cilvēks acīm redzami kļūst jaunāks. Un nav jau arī nekāds brīnums, jo organisms vairs nejutīs skābekļa badu.

Pirmais veids: pēc mūku padoma
Lai iemācītos elpot ne tikai ar plaušu augšdaļu, katru otro dienu jāatrod laiks vingrojumiem, kurus pirms daudziem gadsimtiem izstrādājuši austrumzemju mūki.

Sākumstāvoklis: vispirms notupstas uz ceļiem, tad lēni apsēžas uz papēžiem; ķermeņa augšdaļa iztaisnota, rokas brīvi novietotas uz gurniem.

* Aizver acis un, izbīdot vēderu, lēnām ieelpo. Uz 2–3 sekundēm elpu aiztur, tad, ievelkot vēderu, strauji izelpo. Iesākumā vingrojumu atkārto 3 reizes, vēlāk, pēc 3–4 dienām, ieelpu–izelpu skaitu var palielināt līdz 7, pēc tam – līdz 21 reizei (bet ne vairāk!). Galvenais rādītājs ir – paša cilvēka sajūtas. Ja pēc vingrojuma izpildes jūtams galvas reibonis, troksnis ausīs, metas tumšs gar acīm – slodze nekavējoties jāsamazina.

Lasiet tālāk nākošajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru