Noteikti nedodiet savam sunim kaulus! Uzziniet, kādēļ!

Lai gan kopš seniem laikiem tiek uzskatīts, ka suņiem kaulu došana ir tikai norma, patiesībā tā nemaz nav.

Dr. med. vet. Agris Ilgažs uzskata, ka kauli noteikti nav suņu barība. Nevajadzētu arī uzskatīt, ka kaulu ēšanas laikā suns tīra zobus. Tā nav – drīzāk sunim zobi tiek bojāti. Ar asajām kaulu šķautnēm tiek traumētas dzīvnieka smaganas, turklāt šķembas var iesprūst starp zobiem. Zobi ar laiku var nodilt un tikt smagi traumēti, var rasties dažādi iekaisumi un citas nevajadzīgas problēmas.

Taču problēmas ar zobiem ir mazākā kaite, kas var notikt ar dzīvnieku. Sasmalcinātas kaula daļas var traumēt gan rīkli, gan barības vadu, gan zarnu traktu, precīzāk – var tikt traumētas iekšējo orgānu sieniņas.

Tādēļ nākošreiz, kad grasīsieties dot savam sunim kaulus, apdomājiet, vai dzīvnieka mocības un pēcāk arī veterinārā ārsta apmeklējums ir tā vērts.

Noteikti dalieties ar citiem suņu īpašniekiem!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close