Noteikti 30 labākie restorāni Latvijā 2019

Novērtējot sešdesmit dažādus restorānus visā Latvijā, ārvalstu ekspertu žūrija noteikusi 30 labākos restorānus Latvijā 2019.gadā.

Trīsdesmit labāko restorānu noskaidrošana notika vairākos posmos. Vispirms norisinājās restorānu nozares balsojums, kurā savu viedokli pauda vairāk nekā 200 Latvijas restorānu nozares profesionāļi. Pēc rezultātu apkopošanas tika atlasīti 60 restorāni visā Latvijā, kurus trīs kārtās vērtēja pieredzējusi ārvalstu žūrija. Pirmajā kārtā Igaunijas un Lietuvas šefpavāri novērtēja 60 Latvijas restorānus, otrajā kārtā ārvalstu eksperti vērtēja 50, bet trešajā kārtā – 40 labākos restorānus. Otrās un trešās kārtas eksperti ieradās no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Ungārijas, Polijas, Somijas u.c.

“Latvijas labāko restorānu tops apkopo pašas labākās gardēžu vietas Rīgā un Latvijā, gan apliecinot jau atzītu un zināmu restorānu kvalitāti, gan ļaujot atklāt jaunus restorānu vārdus. Šis tops ir kļuvis par būtisku mērauklu un izvēles padomdevēju restorānu cienītājiem. Mūsu restorānu plašais piedāvājums un kvalitāte apvienojumā ar vietējām garšām un unikāliem produktiem ir īsts jaunatklājums arī ārvalstu gardēžiem, ko apliecina gan augošais gastronomijas tūristu skaits, gan augstais vērtējums no Eiropas un pasaules kulinārijas ekspertiem,” saka Vita Jermoloviča, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes priekšsēdētāja.

„To, ka Latvijas restorāni ir pasaules līmenī, jau šobrīd novērtē vietējie un ārvalstu tūristi – to pierāda arī nemitīgs tūristu – gardēžu – skaita pieaugums Latvijā. Šī mūsu iecere stiprinās Latvijas tēlu pasaules tūrisma kartē, jo mūsu ciemiņi tiecas apmeklēt Latvijas labākos restorānus,” dalās LIAA direktors Andris Ozols.

Labākos restorānus Latvijā skatiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru