Niknas diētas sagrauj vielmaiņu. Kā neiedzīvoties olbaltumvielu deficītā?

Pēdējā laikā ārstiem arvien biežāk nākas uzklausīt pacientu sūdzības, kuru pamatā ir vielmaiņas traucējumi. Taču nereti arī mediķi nespēj uzreiz atklāt patiesos saslimšanas cēloņus.

Diētas
Daudzas sievietes jaunībā, gribēdamas izskatīties tikpat slaidas kā popdīvas, pievēršas dažādām diētām, nedomājot par veselību. Savukārt, aizejot pensijā, pievēršas “piespiedu diētai”, jo ar niecīgo pensiju nepietiek, lai papildus visiem citiem obligātajiem maksājumiem varētu sevi nodrošināt ar uzturam nepieciešamajiem pilnvērtīgajiem produktiem.

Ar ko draud olbaltumu deficīts
Kad organisms saņem pārāk maz olbaltumu, gremošanas dziedzeri šim stāvoklim ātri pielāgojas – vienkārši samazina olbaltumu pārstrādei vajadzīgo fermentu izstrādi, kas patiesībā arī ir vielmaiņas procesa traucējumu pats sākums.

Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close