Kofeīns – līdzeklis fizisko un garīgo spēju uzlabošanai

Kofeīna stimulējošās īpašības paaugstina modrību un koncentrēšanās spējas. Ļoti daudziem cilvēkiem kafijas krūze no rīta palīdz pilnvērtīgi pamosties, savukārt dienas laikā – atjaunot enerģijas rezerves.

Ir novērots, ka viens vai divi kofeīnu saturoši dzērieni stundu pirms sacensībām uzlabo sportistu sniegumu. Jo īpaši tas palīdz tajos sporta veidos, kuros ir nepieciešama izturība, piemēram, garo distanču skriešanā.

Pētījumi apstiprina, ka 250 mg kofeīna (tās ir aptuveni divas tasītes stipras kafijas) ievērojami palielina izturību. Tas notiek tādēļ, ka kofeīns paaugstina ķermeņa spēju sadedzināt taukus, lai iegūtu enerģiju. Protams, ka jāņem vērā arī tas, ka pārlieku liels kofeīna daudzums var izraisīt arī blakusparādības, tādēļ ne tikai sportistiem, bet arī citiem cilvēkiem ir jāapzinās, cik lielu kofeīna devu katra paša ķermenis ir spējīgs izturēt.

Tādēļ tiem, kas vēlas notievēt, kafija pirms treniņa nāks tikai par labu.


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close