Ko darīt, ja dārzeņu dobes apsēdušas skudras. Dalos ar vectēva “viltībiņu” – tā ir tik iedarbīga un bez ķīmijas!

Kas ir vajadzīgs, lai aizmirstu par šo problēmu uz visu sezonu? Es izmantoju vecu un pārbaudītu “vectēva” metodi: ūdeni, spaini un ožamo spirtu. Kā tas darbojas?

Visas manipulācijas veicu “uz aci”, proporcijā 1 pret 10. Vienu ožamā spirta pudelīti (40 ml) izšķīdinu spainī ar ūdeni.

Liels pluss ir tas, ka ožamais spirts nerada sliktas sekas stādījumiem – tieši otrādi – tas ir lielisks barošanas līdzeklis, kas uzlabo augšanu un attīstību. Bet skudrām alkohola tvaiki ir ļoti nepatīkami – atšķirībā no augiem viņas ir “atturībnieces”.

Laistīšana ar ūdens un spirta maisījumu jāveic trijos posmos. Lai tas pēc iespējas precīzāk nokļūtu kukaiņu dzīvesvietā, izietu cauri visiem skudru kanāliem un tuneļiem, nevis izplūstu uz visām pusēm.

Lasi vēl: Tautas ticējumi 8.maijam: ko šajā dienā nevajag un ko pat vajag obligāti darīt

Uzreiz pēc maisījuma ievadīšanas augsnē ir pamanāms, ka skudras kļūst nedaudz lēnākas un neaktīvas. Smarža pilnībā nomāc receptorus un iznīcina fermentus, ar kuriem skudras sazinās viena ar otru. Tāpēc drīz vien šie kukaiņi pamet “iesildīto vietiņu” un noteikti vairs nevēlēsies atgriezties!

Vai tev patika raksts? Dalies tajā ar draugiem!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru