Kas jāņem līdzi, dodoties ceļojumā kopā ar bērnu

Vasara ir aktīvs ceļojumu un atpūtas laiks. Vai tas būtu tuvāks, vai tālāks brauciens, visjaukāk to baudīt ģimenes lokā. Tomēr, lai ceļojumu varētu patiesi izbaudīt, jau laikus jāpārdomā, kas būs nepieciešams dažādās situācijās. Ko likt somā, ja paredzēts ilgs un garš ceļojums, lai paši mazākie ceļotāji nenogurtu un justos labi, stāsta pediatre, Rimi Bērniem eksperte Sanita Mitenberga.

Izziņas un dokumenti

Izbraucot no valsts mazajam, tāpat kā pieaugušajiem, ir vajadzīga pase. Taču tas nav vienīgais svarīgais dokuments. “Ja bērnam ir kādas hroniskas slimības, jāsagatavo visi vajadzīgie medikamenti un izziņa no ģimenes ārsta par diagnozi, kurā norādīti konkrēti medikamentu nosaukumi. Tas ir īpaši svarīgi, ceļojot ar lidmašīnu, jo, uzrādot izziņu robežkontroles punktā, izvairīsieties no situācijas, kad kādu medikamentu neļauj ienest lidaparātā,” iesaka Sanita Mitenberga, piebilstot – vēl viens būtisks dokuments ir bērna potēšanas pase, kuru atsevišķās valstīs var lūgt uzrādīt.

Pietiekami daudz ūdens

Nereti pieaugušie strikti turas pie ceļojuma grafika un, nevēlēdamies kavēties, bērnam norāda – nedzer daudz, jo tad tev atkal vajadzēs uz tualeti. Taču ūdens dzeršana ir obligāta, īpaši karstā laikā! “Nevēlēšanās apstāties “zaļajā pieturā” nevar būt iemesls atteikties no ūdens. Ūdens pudelītei vienmēr jābūt līdzi!” atgādina Rimi Bērniem eksperte.

Minimālā aptieciņa

Ceļojuma aptieciņai jābūt kompaktai, īpaši tad, ja ceļojat ar lidmašīnu vai sabiedrisko transportu, kur noteikts bagāžas limits. Tomēr somā vajadzētu atrast vietu gan termometram, gan ibuprofēnam vai paracetamolam, ko iedot bērnam, ja temperatūra ir augstāka par 38 grādiem. Šie medikamenti noderēs arī pret zobu, galvas un vēdera sāpēm. Ceļojuma aptieciņu vēlams papildināt arī ar kādu antihistamīna preparātu alerģijas gadījumiem – vienalga, vai tā būtu alerģija no kukaiņa koduma, vai no pārtikas, vai saules. Tāpat ieteicams nodrošināties ar aktīvo ogli un probiotiķi, kas glābs no caurejas un vēdera uzpūšanās.

“Tā kā daudzi bērni cieš no sliktas dūšas transportlīdzekļos, vajadzētu parūpēties arī par medikamentiem pret sliktu dūšu, kā arī maisiņiem, ja nu lieta tomēr nonāk līdz vemšanai,” iesaka Rimi Bērniem bērnu veselības eksperte Sanita Mitenberga. “Aptiekās nopērkamas ingvera tabletes, taču bērniem vairāk patiks sūkājamās ingvera “konfektītes” uz kociņa, kas nomāc nelabumu un palīdz tikt galā ar jūras slimību. Šis līdzeklis piemērots bērniem no trīs gadu vecuma un arī grūtniecēm.” Pediatre atgādina – bērnam, kuru moka nelabums, ieteicams sēdēt automašīnas priekšējā sēdeklī un izvairīties no lasīšanas braucošā auto.

Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment