Kāpēc ir vērts apdrošināt arī 10 gadus un vecāku automašīnu

13 gadi – tāds ir vidējais auto vecums Latvijā. Kādam tas var šķist daudz, taču kādam tas nozīmē darbspējīgu un uzticamu spēkratu vēl vairāku gadu garumā. Taču nereti šie auto netiek apdrošināti, jo, skat, kāpēc iegādāties KASKO polisi 3000 līdz 6000 eiro vērtai automašīnai? Atbilde ir pavisam vienkārša – jo arī šādu auto remonta izmaksas tā īpašniekam var sagādāt īstas galvassāpes.

Vai 1000 eiro auto remontam ir daudz vai maz?

Kā rāda Swedbank apkopotie dati, vidējā summa, ko iedzīvotāji atvēl auto iegādei, ir 6 000 eiro, un visbiežāk dod priekšroku tādiem auto, kas sevi pa Latvijas ceļiem jau pierādījuši – Audi, Volvo, Volkswagen un BMW. Taču arī šie auto iekļūst ceļu satiksmes negadījumos un prasa remontdarbus. Pēc Swedbank apdrošināšanas datiem katrs trešais KASKO apdrošināšanas klients pagājušajā gadā bija iesaistīts negadījumā un vidējā zaudējumu summa sastāda 900 eiro. Raugoties tīri matemātiski, 900 eiro remonts 6000 eiro vērtai automašīnai ir daudz.

Turklāt arī lietotu auto detaļas ir salīdzinoši dārgas un cerība iegādāties tās lietotas, tādējādi būtiski ieekonomējot, var arī palikt tikai cerība. Piemēram, Volkswagen Golf 6 2010.gada izlaiduma mašīnai priekšējais lukturis jauns maksā 148 eiro, savukārt lietots – 120 eiro. Priekšējais spārns šai pašai automašīnai jauns maksā 43 eiro, savukārt lietots 85 eiro. Apskatot, piemēram, Volvo XC90 2009.gada izlaiduma auto detaļu izmaksas, redzam, ka jauns priekšējais lukturis maksā vidēji 570 eiro, kamēr lietots – 400 eiro. Pie tam tās ir tikai detaļu izmaksas, papildu vēl jārēķinās ar darba izmaksām, virsbūves detaļu nomaiņas gadījumā arī krāsošanas izmaksām utt.

Kā norāda Swedbank auto apdrošināšanas produktu līnijas vadītāja Ilga Babre, šobrīd teju puse no Swedbank apdrošinātajiem auto ir vecāki par 7 gadiem. Tas nozīmē, ka arī lietotu auto īpašnieki apzinās riskus un izvēlas tos mazināt, iegādājoties KASKO apdrošināšanu.

Tā, piemēram, nesen KASKO apdrošināšanas atlīdzību 2000 eiro apmērā saņēma kāds Opel īpašnieks, kurš, vadot auto, nepamanīja tuvojamies tramvaju un izraisīja sadursmi. Tā rezultātā auto labot bija ekonomiski nepamatoti un apdrošinātājs izvēlējās izmaksāt atlīdzību automašīnas tirgus vērtības apmērā. Vēl kāds Škoda markas auto īpašnieks, kura auto vērtība bija 3500 eiro, cieta sadursmē ar citu auto, un saņēma apdrošināšanas atlīdzību auto remontam 1600 eiro apmērā jeb teju pusi no auto iegādes cenas.

Tāpēc atbilde uz jautājumu, vai ir vērts apdrošināt 10 gadus un vecāku auto, meklējama pretjautājumā – vai esat gatavs pēkšņi zaudēt teju pusi vai visu summu no automašīnas vērtības? Ja atbilde ir nē, tad KASKO apdrošināšana ir risinājums, ko apsvērt.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru