Kā emocionāli palīdzēt bērnam sagatavoties bērnudārza un skolas gaitu uzsākšanai

Lielākiem bērniem no trīs gadu vecuma jau dažas nedēļas pirms bērnudārza pirmā apmeklējuma ieteicams pastaigājoties parādīt, kur būs viņa ”dārziņš”, uzsverot, cik jauki ir spēlēties rotaļlaukumā ar citiem bērniem, cik daudz neredzētu rotaļlietu viņu gaida grupiņā, cik daudz interesanta viņš uzzinās un iemācīsies. Bērnam uzsākot skolas vai bērnudārza gaitas, ģimenei jārēķinās ar ikdienas režīma maiņu. Vecākiem savām atvasēm draudzīgi un mīļi jāizskaidro dažādi noteikumi, kurus turpmāk būs nepieciešams ievērot.

Lūk, daži piemēri:

* Vakaros divas stundas pirms gulētiešanas nedrīkst skatīties televizoru un spēlēt datorspēles.

* Vakariņas ir laiks, kad visa ģimene sapulcējas pie galda, lai dalītos stāstos par notikumiem, kas dienas laikā piedzīvoti.

* Apģērbs, ko vilkt mugurā nākamajā dienā, ir jāsagatavo iepriekšējā vakarā. Katru rītu ģimene ceļas noteiktā laikā, piemēram, plkst. 7.00. Tādējādi bērnam ātri vien veidosies konkrēts dienas režīms, pie kura viņš pieradīs.

Vecākiem, pieņemot lēmumus, jābūt ne tikai atbalstošiem, bet arī konsekventiem. Ja bērns no rīta niķojas un nevēlas doties uz bērnudārzu vai skolu, tas nav iemesls palikt mājās. Vecākiem jāpaskaidro, ka viņiem ir savs darbs, bet bērniem – savas dienas gaitas.

Bērni lieliski redz, dzird un jūt savus vecākus. Ja mamma un tētis mājās par savām agrākajām skolas gaitām vai skolotājiem runās ar nepatiku, tāda radīsies arī bērnam. Pirmais iespaids vienmēr ir ļoti būtisks, un vecākiem ir iespēja to radīt pozitīvu, stāstot par brīnišķīgiem piedzīvojumiem, ko paši reiz bērnudārzā un skolā piedzīvojuši, par mīļiem un jaukiem skolotājiem, kuri kļuvuši par uzticamu atbalstu turpmākajā dzīvē. Ja vecāki sabiedriskā vietā redz savu kādreizējo skolotāju, būtu jauki pieiet klāt un sasveicināties, aprunāties. Tā bērni redzēs, ka mamma un tētis pret skolotājiem izturas ar cieņu un cenšas uzturēt labas savstarpējās attiecības. Arī pašiem vecākiem ieteicams noskaņoties uz pārmaiņām ģimenes dzīvē bez bailēm un satraukuma, būt atvērtiem dialogam ar pedagogiem, drosmīgi risināt sarežģītas situācijas, nevis tās ignorēt.

Lai radītu svētku sajūtu, pirmā bērnudārza vai skolas diena noteikti priecīgi jānosvin! Tā var kļūt par ģimenes tradīciju, kuru gaida ikviens ģimenes loceklis.

Dažas idejas, kā atzīmēt pirmo dienu skolā vai bērnudārzā

• Leļļu teātra vai kino apmeklējums. Repertuārs ir gana plašs, lai atrast ko saistošu jebkura vecuma bērniem.

• Svinības mājās ar svētku galdu. Ko uz tā likt? Smelieties idejas šeit: https://www.mansrimi.lv/berniem/svetki/svetki-pirmklasniekam-ko-celt-galda-un-ka-dekoret-svetku-galdu-foto.html

• Svētku pikniks. Lieciet grozā iecienītākos kārumus un dodieties baudīt maltīti svaigā gaisā!

• Svētku pusdienas bērna mīļākajā kafejnīcā.

• Dažādu publisku pasākumu apmeklējums. Ir vērts ielūkoties savas pašvaldības vai apriņķa pilsētu mājaslapās – iespējams, Zinību dienā tiek rīkotas kādas aktivitātes bērniem.

Aktīva atpūta dabā – tā vienmēr ir laba ideja! Noteikti ir kādas dabas takas, kur vēl neesat bijuši.

• Muzeja apmeklējums. Sāciet mācību gadu ar izzinošām aktivitātēm, piemēram, Rīgas Motormuzejā, Ilūziju muzejā vai zinātkāres centrā ZINOO Cēsīs.

• Aizraujoša atpūta. Vasaru var noslēgt ar atrakciju parka apmeklējumu: gan lieliem, gan maziem bērniem būs interesanti Siguldas piedzīvojumu parkā “Tarzāns”, izklaides parkā “Avārijas brigāde”, Ventspils ūdens piedzīvojumu parkā vai atpūtas kompleksā “Rāmkalni”. Ja bērnam patīk asākas izjūtas, varat doties izbraukt ar kartingu vai iemēģināt ūdensatrakcijas 333 sporta kompleksā.

• Ja esat gatavi trakām idejām, piedāvājiet bērnam šajā dienā izvēlēties kādu kopīgu aktivitāti. Tas var būt akvaparks, atpūta pie dabas vai jebkas cits, kas bērnam sagādā prieku!

Avots: leta.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru