Joki mazi: kā nepieļaut atkārtotu infarktu?


Kā nepieļaut atkārtotu infarktu? Šis jautājums satrauc visus, kas šādu organisma katastrofu jau piedzīvojuši.

Jālieto nepieciešamie medikamenti
Galvenokārt tie ir līdzekļi, kas normalizē asinsspiedienu, mazina trombu veidošanās iespējas un pazemina holesterīna līmeni.

Šīs zāles infarktu pārcietušajiem būtu jālieto visu turpmāko mūžu, toties nepieciešamo devu katrā konkrētā gadījumā ārsts nosaka individuāli. Īpaši tas attiecas uz asinsspiedienu pazeminošajiem medikamentiem: neatbilstīga asinsspiediena pazemināšana infarktu pārcietušajiem var būt par išēmiskā insulta cēloni.

Piesardzība jāievēro arī nitroglicerīna un nitrosorbīta lietošanā – šie līdzekļi tikai mazina sāpes, bet neaizsargā, savukārt to pārdozēšana var izprovocēt… atkārtotu infarktu. Tāpēc šos medikamentus labāk izmantot kā palīglīdzekļus – ja paredzams fizisks vai emocionāls stress vai arī kā ātro palīdzību pēkšņas stenokardijas gadījumā.

Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close