Ja iekaisis urīnpūslis, palīdzēs augi un vannas

Gada drēgnajos un aukstajos mēnešos var viegli saslimt ar cistītu (urīnpūšļa iekaisumu). Nepieļaut šīs kaites attīstību palīdz dabas līdzekļi ar maigu iedarbību, kurus jāsāk lietot, kolīdz parādījušās pirmās nepatīkamās urināciju pavadošās sajūtas.

Brūklenes
Brūkleņu lapas un ogas satur polifenolus – vielas, kas neļauj slimību rosinošajām baktērijām ieperināties urīnpūšļa gļotādā, tādējādi novēršot arī tālāku iekaisuma veidošanos. Ogas var lietot gan svaigā veidā, gan dzert to sulu. Savukārt brūkleņu lapu novārījumam ņem 1 ēdamkaroti drogas, aplej ar 300 ml verdošā ūdens, 15 minūtes karsē ūdens peldē, 30 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pa 100 ml (pusglāzei) 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pētersīļi
Pētersīļi ne tikai ir aromātisks garšaugs, bet arī ārstniecības augs. Iedarbojoties kā urīndzenošs līdzeklis, tie izvada no organisma lieko šķidrumu un kopā ar to arī patogēnos mikroorganismus no urīnceļiem. Ārstnieciskā efekta iegūšanai dienā jāuzņem vismaz 20 g pētersīļu. Līdzīga iedarbība ir arī svaigi spiestai auga sulai.

Ārstniecības augu maisījumi
Pastiprināta šķidruma lietošana (līdz 2 litriem dienā) izskalo no urīnpūšļa gļotādas slimības rosinātājus. Lielisku efektu sniedz ārstniecības augu maisījumi, kam piemīt urīndzenošs efekts. Piemēram, bērza lapu un nātru lakstu maisījums. Savukārt milteņu un tīruma kosas maisījumam papildus piemīt pretiekaisuma iedarbība.

Silta vanna pret spazmām
Vieglas spazmas var novērst 38–39 grādus silta sēdvanna, kas uzlabo asinsriti gļotādā. Vannā vai lielā bļodā ielej ūdeni un piepilina 8 pilienus lavandas eļļas. Maksimālais procedūras ilgums – 15 minūtes. Izmantojot bļodu, jāraugās, lai kājām būtu silti.

Leave a Comment