Iepriecini augus un saudzē vidi – izveido komposta kaudzi dārzā

Komposta kaudze jāveido tieši uz augsnes, nekad ne uz akmeņiem vai cementa. Tam jābūt kontaktā ar zemi, lai radījumi, kas palīdz trūdēšanai, varētu tajā iekļūt bez kavēkļiem un mitrums varētu brīvi izplūst ārā.

• Lieliem dārziem lietojiet trīs kaudžu metodi. Pirmo kaudzi izmantojiet dārza atkritumiem, kurus ziemā var pārvietot uz otru kaudzi. To var atstāt ienākties bez aiztikšanas. Nākamajā ziemā gatavo kompostu var izsijāt un pārvietot uz trešo kaudzi izmantošanai dārzā.

• Komposta kaudze ar slīdošiem paneļiem apakšā ļaus izņemt kompostu no apakšas. Noderīgi ir arī noņemami sāni.

• Vieglu piekļuvi nodrošina režģu komposta tvertne ar virās iekārtu priekšpusi.

• Izklājiet raupjus koka atgriezumus, lai izveidotu komposta apakšējo slāni. Augšā klājiet nedaudz augsnes, pēc tam lieciet komposta materiālu aptuveni 1 m augstumā.

• Katru kārtu pārkaisiet ar saprātīgu daudzumu kaļķainu smilšu vai akmens putekļu, lai nodrošinātu kompostu ar svarīgām minerālvielām un mikroelementiem.

• Savāciet lapas atsevišķi apsedzamā režģu aplī. Tās satrūdēs ātrāk un to skābās īpašības veicinās kazeņu, aveņu un rododendru augšanu. Vai arī salieciet lapas lielos plastmasas maisos un atstājiet satrūdēt uz diviem gadiem.

Lai uzzinātu, kā paātrināt kompostēšanas procesu, kā arī vēl citus noderīgus ieteikumus, šķir nākamo lapu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close