Facebook noalgojis cilvēkus, lai noklausītos un atšifrētu lietotāju sarunas

Pasaulslavenā sociālā tīkla kompānija “Facebook” algojusi simtiem līgumdarbinieku, lai klausītos un atšifrētu lietotāju sarunas, tādu ziņu pavēstīja ziņu aģentūra “Bloomberg”.

Šāds darbs raisījis ētikas jautājumus un darījis nemierīgus arī pašus līgumstrādniekus, kuriem nav teikts, kur un kā audioieraksti ir veikti un kā iegūti. Plašākai sabiedrības daļai ir paziņots tikai tas, ka nepieciešams atšifrēt ierakstus, kuriem nereti bijis vulgārs saturs, pastāstījuši darbinieki, kas vēlējušies palikt anonīmi, jo baidoties zaudēt darbu.

“Facebook” atzina aģentūrai, ka atšifrēšana notikusi, bet apgalvoja, ka tā notikusi tiki un vienīgi ar lietotāju piekrišanu. Kompānija norādīja, ka atšifrēšana tieši šobrīd ir pārtraukta.

“Līdzīgi kā “Apple” un “Google”, mēs pirms vairāk nekā nedēļas sākām ieturēt pauzi audioierakstu izskatīšanā, izmantojot cilvēku resursus,” paziņoja Facebook pārstāvji.

Līgumdarbinieki pārbaudīja sociālā tīkla mākslīgā intelekta spējas interpretēt vēstījumus. “Facebook” apgalvoja, ka līgumdarbinieki klausījušies tikai to lietotāju sarunas, kuri izmanto lietotni “Facebook Messenger” un ir piekrituši, ka viņu sarunas tiek atšifrētas.

Kompānijas “Amazon”, “Apple” un “Google”, kuras visas piedāvā balss palīgus, iepriekš ir atzinušas, ka noklausās sarunas, lai uzlabot savus produktus.

“Apple” un “Google” pēdējās nedēļās paziņojušas, ka apturējušos šo praksi, savukārt “Amazon” devusi iespēju lietotājiem nobloķēt balss ierakstīšanu.

“Facebook” dibinātājs un vadītājs Marks Zakerbergs pagājušajā gadā, liecinot ASV Senātā, sacīja: “Jūs runājat par šo sazvērestības teorija, kas tiek izplatīta, ka mēs noklausāmies, kas notiek jūsu mikrofonos un izmantojam to reklāmām. Mēs to nedarām.”

Taču vēlāk kompānija rakstiski likumdevējiem atzina, ka sarunas tiek ierakstītas, ja lietotāji to ir atļāvuši, bet nepaskaidroja, kur šie dati tālāk tiek izmantoti.

Tomēr “Facebook” lietotāju noteikumos nekas nav minēts par audio ierakstīšanu. Tajos gan minēts, ka uzņēmums ievāks “saturu, saziņu un citu informāciju”, ko lietotāji “sniedz, sazinoties vai sarakstoties ar citiem.”

Vēl pavisam nesen “Facebook” tika piespriests rekordliels piecu miljardu ASV dolāru liels sods par privātuma pārkāpumiem. Varbūt ar to nepietika?

Avots

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru