Augi, kurus vislabāk stādīt kapavietās. Aizgājēji no mākoņa maliņas pateiksies jums par to!

Vietne zen.yandex publicējusi interesantu ziņu par to kādus augus vajadzētu stādīt kapiņos. Daudzām tautām kapavietas kopšanai ir sakrāla nozīme. Lai godinātu mirušā piemiņu, tiek izveidoti pieminekļi, stādīti ziedi, kas daudzu paaudžu tikuši apveltīti ar īpašu nozīmi un jēgu.

Bet jāzina, ka ne visus augus var stādīt uz kapu kopiņām vai pie tām. Vienus vienkārši nav pieņemts stādīt, jo ​​kapsēta ir skumju un bēdu vieta. Bet citi var neizdzīvot bez pienācīgas aprūpes. Galvenais izvēles princips ir sekojošs – ieviest tādus augus, kas ir pieticīgi un neprasa īpašu kopšanu.

Daudzgadīgi ziedi

Kapos ļoti labi ir iestādīt īrisus, narcises, un kliņģerītes. Šiem ziediem nav nepieciešama īpaša kopšana un tie aug daudz gadu.

– Īrisi labi panes salu un sausumu, un tos ilgstoši nav nepieciešams pārstādīt. Šos ziedus stāda pie pieminekļa, jo tie personificē skumjas, kuras cilvēks izjūt par mirušo.

– Narcises ir spilgts pavasara atdzimšanas zieds. Tas vienlaikus ir nāves, augšāmcelšanās un dzīves īslaicīguma simbols. Narcises zied koši, taču ļoti īsu laiku, bet pēc tam, nākamajā pavasarī, tās dzinumi atkal izlaužas cauri zemei. Narcises ir nedaudz sarežģītākas nekā īrisi. Augsts mitrums var izraisīt sīpolu puvi. Spožā saules gaismā zieds nokalst daudz ātrāk. Tāpēc labāk to stādīt ēnainā vietā, kur neuzkrājas ūdens.

– Kliņģerītes ieteicams stādīt saulainās vietās. Tās zied ilgu laiku, izdaiļojot apkārtnes ainavu. Šiem ziediem nav nepieciešama nepārtraukta kopšana, tās nebaidās no sausuma un sliktiem laika apstākļiem.

Viengadīgi ziedi

No viengadīgiem ziediem stādīšanai kapos ir piemērotas trijkrāsu vijolītes, neaizmirstules un dzelzenes.

– Trejkrāsu vijolītes mēdz būt dažādos toņos. Šis augs mīl sauli, lai gan ēna arī nav šķērslis. Ziediem nepatīk mitrums, tāpēc tos nav nepieciešams bieži laistīt. Turklāt var iztikt bez atkārtotas stādīšanas – auga nokritušās sēklas izaug nākamajā gadā.

– Kad cilvēks nomirst, radinieki un draugi izjūt spēcīgas bēdas, bet laiks iet un paliek gaišas skumjas. Tas ir ļoti simboliski, ja aizgājēja atdusas vietā tiek iestādītas neaizmirstules. Šie ziedi apzīmē uzticību un atmiņu. Neaizmirstules ir pieticīgi augi, kuriem nav jāpievērš īpaša uzmanība. Vislabāk ir stādīt tās ēnā, iespējami mitrā augsnē.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru