Ar kuru partiju tev ir pa ceļam, noskaidro IR Politiskajā tinderī

No 11. septembra ar digitālā rīka Tinderis.lv palīdzību ikviens vēlētājs var ērti un viegli noskaidrot, ar kuru no politiskajiem spēkiem saskan uzskati 24 būtiskos jautājumos. Līdzīgi kā populārajā iepazīšanās lietotnē, atbildot ar “jā” vai “nē”, iespējams atrast partiju, ar kuru uzskatu ziņā ir pa ceļam.

Vai pieeja veselības aprūpei ir tieši jāsaista ar nodokļu nomaksu; vai visās vidusskolās mācībām jānotiek latviešu valodā; vai jāatlaiž tiesneši, kuru lēmumi atzīti par likumam neatbilstošiem, – šos un citus jautājumus IR Politiskā tindera veidotāji uzdevuši sarakstu līderiem no septiņām partijām, kuras SKDS aptaujās ieguvušas vismaz 2% atbalstu un tām ir cerības iekļūt 13. Saeimā. Tās ir: Jaunā konservatīvā partija, Nacionālā apvienība, Saskaņa, Attīstībai/Par!, Jaunā Vienotība, KPV LV, Zaļo un Zemnieku savienība.

“Izvēlēties kandidātu sarakstu, protams, ir vienkāršāk, nekā atrast savu otro pusīti, taču šoruden daudzi jūtas tiešām apmulsuši partiju piedāvājumā. IR Politiskais tinderis palīdzēs gan tiem, kas balsos pirmo reizi, gan pieredzējušiem vēlētājiem – ar 24 klikšķiem varat ātri nonākt pie atbildes un tad izlemt, vai ar to pietiek, vai arī gribat uzzināt vairāk,” saka žurnāla Ir galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Uz jautājumiem politiķi tika lūgti atbildēt īsi un skaidri – ar “jā” vai “nē”. Vairums tika ar šo uzdevumu galā, taču daļa nespēja formulēt kodolīgas atbildes. Šajos gadījumos IR Politiskā tindera veidotāji “jā”/”nē” izvēli loģiski secināja no politiķu izvērstajām atbildēm, ar kurām pilnībā var iepazīties www.irir.lv/politiskaistinderis .

Vietnē Tinderis.lv sev tīkamāko politisko spēku var noteikt, arī vērtējot politiķus pēc izskata ar “patīk” vai “nepatīk” kā populārajā iepazīšanās platformā – šī ir iespēja salīdzināt rezultātu, ja izvēli izdara pēc politiķu skata vai pēc uzskatiem. IR Politiskā tindera veidotāji ar rīka palīdzību aicina pirms balsošanas pieņemt izsvērtu lēmumu, kam uzticēt turpmākos četrus gadus vadīt mūsu valsti.

Digitālā rīka IR Politiskais tinderis nolūks ir īpaši pievērst vēlēšanām jauniešu uzmanību. Kā liecina šovasar veiktā SKDS aptauja, tikai 25,5% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem apstiprina, ka noteikti piedalīsies 13. Saeimas vēlēšanās.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru