Aprīļa beigās Latvijā gaidāma spilgta dabas parādība, kurā piepildās visas vēlēšanās

Katru gadu aprīlī norisinās interesanta dabas parādība.

Tā saucamais zvaigžņu lietus jeb Lirīdas. Tā ir spēcīga meteoru plūsma, kas šogad sākās 14. aprīlī un ilgs līdz šā mēneša pēdējam datumam. Šajā periodā no debesīm var nokrist līdz pat 18 meteoriem stundā.

Zvaigžņu lietus ir viena no svarīgākajām parādībām astronomijā un astroloģijā. Tiek arī uzskatīts, ka tas var būtiski iespaidot cilvēku dzīvi. Pēc astrologu uzskata, līdz ar šo meteoru plūsmu dzīvē ienāk apskaidrība, jaunas domas un idejas. Šī plūsma ir ļoti neparedzama, jo laiku pa laikam tā kļūst īpaši intensīva. Tiek uzskatīts, ka spēcīgās Lirīdas padara cilvēkus īpaši impulsīvus.

Lirīdas ir viena no senākajām meteoru plūsmām, kas pazīstamas jau aptuveni 2500 gadu. Senie astrologi un astronomi konstatēja, ka plūsmas radiants ir Liras zvaigznājā. Šis zvaigžņu sakopojums simbolizē cilvēka radošo potenciālu. Zvaigžņu lietus ir burvīga dabas parādība, kas labi saskatāma skaidrā laikā. Lirīdu meteoru plūsma vislabāk redzama Ziemeļu puslodē un pēc pusnakts.

Zvaigžņu lietus laikā var iedomāties vēlēšanos

Jāmin, ka kopš seniem laikiem cilvēki zvaigžņu lietum piešķīra lielu nozīmi – viņi uzskatīja, ka tam ir īpašs spēks un ar to saistīti zināmi notikumi. Daļa cilvēku ļoti baidījās no krītošajām zvaigznēm, par ko liecina rakstiskie vēstures avoti. Bija tautas, kuras zvaigžņu lietu uzskatīja par kara priekšvēstnesi, gaidāmu masveida asinsizliešanu un citām nelaimēm.

Lasi vēl: Piecām zodiaka zīmēm drīzumā gaidāmi priecīgi notikumi. Laika posmā no 21-26. aprīlim. Ak, jūs, laimes lutekļi!

Citi šo dabas parādību uztvēra kā pazīmi, ka būs sliktas ražas gads vai notiks nopietnas izmaiņas valsts iekārtā. Bet vēlākos laikos cilvēki vairs nebijās no meteoru lietus un piešķīra tam īpašu maģisku spēku, ko izmantoja saviem mērķiem.

Līdz pat mūsdienām ir saglabājies ticējums, ka, redzot krītošu zvaigzni, ir jāiedomājas kāda vēlēšanās un tā noteikti piepildīsies. Vēlmes bija ļoti atšķirīgas – kāds sapņoja satikt savu otro pusīti, cits lūdza atrisināt ģimenes problēmas, vēl kāds sapņoja par bagātību vai gribēja labāku veselību. Bet – lai vēlēšanas pavisam noteikti piepildītos, bija jānolasa buramvārdi un jāveic īpašs rituāls.

Kā likt vēlēšanām piepildīties šajā laikā lasi nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru