A/s “Balticovo” uzsākusi vērienīgus investīciju projektus 15 miljonu EUR vērtībā

Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produktu ražošanas uzņēmums akciju sabiedrība “Balticovo” ir uzsākusi investīciju projektus, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 15 miljoni EUR.

“Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps akcentē: “2018. gadā aizsākām ļoti nozīmīgas investīcijas, kas, salīdzinot ar vairākiem iepriekšējiem gadiem, ir būtiski augušas. Ekspluatācijā tika nodota brīvos apstākļos turētu vistu kūts Madonā, īstenots biodrošības uzlabošanas projekts, kā arī pabeigta jaunputnu novietnes būvniecība un ventilācijas modernizācija vārīto olu cehā. Tāpat tika iesākta vērienīga ārpus sprostiem turētu vistu un jaunputnu novietņu būvniecība Iecavā.”

“Balticovo” apgrozījums aizvadītajā gadā bija 48,67 miljoni eiro. 2017. gadā uzņēmums apgrozīja 52,3 miljonus eiro. 2018. gadā a/s “Balticovo” saražoja 649 miljonus vistu olu, kas ir par 37 miljoniem mazāk nekā iepriekšējā gadā, kad tika saražoti 686 miljoni olu. Uzņēmums 2018. gadā ir strādājis ar 5,37 miljonu EUR lielu peļņu, liecina akcionāru pilnsapulcē apstiprinātie uzņēmuma finanšu rezultāti.

T. Auškāps norāda, ka 2017. gadā Eiropā un aiz tās robežām bija olu deficīts, ko toreiz izraisīja ziņas par indīgas vielas Fipronil klātbūtni Nīderlandes un Beļģijas uzņēmumos saražotajās olās. Toreiz no tirdzniecības vairākās valstīs izņēma miljoniem olu, kā arī bija vērojams olu cenu kāpums biržās. Šādā situācijā “Balticovo”, kas bija viens no uzņēmumiem, kuri vistām nodrošināja tikai drošus un veselībai nekaitīgus turēšanas apstākļus, veiksmīgi izmantoja paaugstināto pieprasījumu, eksportēja olas uz šīm valstīm un kāpināja apgrozījumu. 2018. gadā tirgi nomierinājās, pieprasījums pēc eksporta olām atgriezās iepriekšējā līmenī, tāpēc “Balticovo” pārdošanas rezultāti ir jāvērtē kā likumsakarīgi un normāli.

2018. gadā uzņēmums eksportēja aptuveni 70 procentus saražotās produkcijas. Olas tiek eksportētas uz vairāk nekā 20 valstīm, galvenie eksporta tirgi ir Igaunija, Lietuva, Čehija, Polija un Vācija, taču produkcija tiek realizēta arī ārpus Eiropas robežām, piemēram, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Par AS “Balticovo” – lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā ar vairāk nekā 45 gadu nozares pieredzi. “Balticovo” ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos un eksportē aptuveni 70% no saražotās produkcijas. Produkcija tiek eksportēta uz Eiropas valstīm, to skaitā citām Baltijas valstīm, Skandināvijas valstīm, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju, Austriju, Franciju, Itāliju, Poliju, Čehiju, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju, Rumāniju un Bulgāriju, kā arī uz Ziemeļameriku, Japānu, Vidusāziju, Āfrikas un Tuvo Austrumu valstu reģionu. 2019. gadā “Balticovo” plāno ieguldīt 5 miljonus eiro, lai uzbūvētu jaunu 4000 kvadrātmetru lielu ražošanas cehu un modernizētu vienu no esošajiem cehiem. 8 miljoni eiro tiks investēti ārpus sprosta dēto olu ražošanas palielināšanā, lai apmierinātu augošo pieprasījumu eksporta tirgos un arī Latvijā. Uzņēmuma ražotne un filiāles atrodas Iecavā, Madonā un Daugavpilī, un tas ir saņēmis VARAM atzinību par ilgtspējīgu pieeju uzņēmējdarbībai un nozīmīgu reģiona attīstības virzīšanu, kā arī atkārtoti atzīts par vienu no labākajiem darba devējiem Zemgales reģionā.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru